Partnerzy

Społeczne Stowarzyszenie Forum Pruszków Pomysłodawcą i wykonawcą projektu Poznaj Pruszków jest Społeczne Stowarzyszenie "Forum Pruszków". Jest to organizacja pozarządowa działające na terenie Pruszkowa. Zajmuje się animacją czasu, organizacją wydarzeń o charakterze społecznym, kulturalnym i edukacyjnym. Stowarzyszenie realizuje projekty w partnerstwie z Urzędem Miasta Pruszkowa oraz innymi organizacjami i placówkami zlokalizowanymi na terenie powiatu pruszkowskiego.
Muzeum Historii Polski Muzeum Historii Polski w Warszawie to narodowa instytucja kultury powstała w 2006 roku. Zadaniem muzeum jest zaprezentowanie najważniejszych wydarzeń polskiej historii, ze szczególnym uwzględnieniem polskich tradycji wolnościowych. Projekt "Poznaj Pruszków" powstał w ramach programu "Patriotyzm Jutra", prowadzonego przez Muzeum Historii Polski.
Patriotyzm Jutra Patriotyzm to działanie, inicjatywa i pomysłowość. To szacunek, dobrze rozumiana duma i radość z bycia Polakiem. "Patriotyzm Jutra" to program Muzeum Historii Polski realizowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego stawiający na inicjatywy propagujące historię w nowoczesnych formach, kreujący postawy patriotyczne i obywatelskie.
Muzeum Dulag 121 Muzeum Dulag 121 to nowoczesna, multimedialna ekspozycja poświęcona historii obozu przejściowego dla 650 tys. wypędzonych  z Warszawy podczas i po Powstaniu Warszawskim. Muzeum prowadzi urozmaiconą działalność edukacyjną, artystyczno-kulturalną, popularyzatorską i badawczą. Muzeum Dulag 121 mieści się na terenie dawnego obozu.
Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego Priorytetową działalnością Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie jest badanie i ochrona dziedzictwa pradziejowego na terenie zachodniego Mazowsza, ze szczególnym uwzględnieniem Mazowieckiego Centrum Metalurgicznego. Muzeum upowszechniania wiedzę archeologiczną oraz historyczną rozbudzając w społeczeństwie autentyczne zainteresowanie przeszłością.
Urząd Miasta Pruszkowa Urząd Miasta Pruszkowa współfinansuje projekt "Poznaj Pruszków".